Bydgoski Hackaton 20-21.10.2020

Bydgoski Hackaton 20-21.10.2020

Podobno Mark Zuckerberg na inspirację przy tworzeniu najpopularniejszej aplikacji znanej nam jako Facebook wpadł przypadkowo. Jednak gdyby nie pomoc grupy studentów przy rozwijaniu pomysłu na początku jej istnienia, nie osiągnęłaby tak imponujących notowań, jakie zaliczyła dotychczas. Udowadnia to, że pomysł i współpraca przy jego realizacji daje ponadprzeciętne efekty.

Podobna myśl przyświeca właśnie Hackatonowi, czyli wydarzeniu, które po raz czwarty organizowane jest przez Bydgoski Klaster Informatyczny i przy współpracy lokalnej społeczności świata IT. Główną ideą wydarzenia jest promocja informatyki i konsolidacja środowiska informatycznego w Bydgoszczy oraz wsparcie zdolnych młodych programistów.

Masz 24 godziny na wykonanie zadania

To główna atrakcja Hackathonu. Wszyscy programiści, którzy zgłoszą się do wzięcia udziału w wydarzeniu, otrzymują specjalne zadanie oraz limit 24 godzin na jego wykonanie. Wpierw jednak uczestnicy dzielą się na grupy, w których będą je wykonywać. Każdy zespół otrzymuje inne zadanie, które zostaje tajemnicą do chwili oficjalnego rozpoczęcia turnieju.

źródło: https://www.facebook.com/bkiorgpl

Hackathon poszukuje uzdolnionych programistów, dlatego każdy może wziąć w nim udział – niezależnie od wieku i wykształcenia. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia bki.org.pl/hackathon/ i przystąpić do walki o tytuł najlepszego zespołu tegorocznej edycji Hackathonu.

Jeszcze nie wiemy, jakie zadania przypadną uczestnikom wydarzenia już za kilkanaście dni. Jednak warto przypomnieć, że w poprzednich edycjach programiści mieli za zadanie opracowanie aplikacji, które wspomagają poszukiwania rozwiązań wymagających interwencji służb miejskich, pomagają w nagłych przypadkach zdrowotnych, rozpoznają skradzione tablice pojazdów, czy stworzenie asystenta domowego.

Po raz pierwszy w formule online

Dotychczas Hackathon odbywał się w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W tym roku pierwotnie planowany był na wiosnę i po raz pierwszy miał mieć miejsce w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki. Z powodu pandemii tegoroczna edycja przeniesiona została na datę 20 – 21 listopada i przeprowadzona zostanie zdalnie. Wszyscy uczestnicy wydarzenia posługiwać się będą aplikacją DISCORD, która służy do komunikacji w formie wiadomości tekstowych, głosowych oraz wideo.

Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 18:00 w piątek 20 listopada. Wyniki turnieju oraz efekty pracy zdolnych programistów poznamy następnego dnia o godzinie 21:00. Każda grupa zobligowana jest do prezentacji wyników swoich prac w postaci pitch deck, czyli stylu start-up. Uczestnicy zostają przygotowani do prezentacji efektów współpracy w pierwszym dniu wydarzenia poprzez udział w dedykowanym szkoleniu.

Hackathon, czyli cenne doświadczenie otwierające drzwi do kariery

Organizatorzy podkreślają, że od pierwszej edycji wydarzenia, Hackathon jest doceniany przez uczestników za merytoryczny charakter oraz wiele cennych doświadczeń, które zapewnia. Ale to nie wszystko. Dla najlepszych programistów przewidywane są nagrody pieniężne. Ponadto mogą zostać przyznane płatne staże lub nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, wśród których są Wise People, Slican oraz e-Pulpit24.

źródło: https://www.facebook.com/bkiorgpl

Do czwartej edycji Hackathonu pozostało zaledwie kilkanaście dni. Jeśli interesujesz się programowaniem, chciałbyś poznać wyjątkowych ludzi oraz nauczyć się czegoś nowego, nie zwlekaj. Zarejestruj się na stronie wydarzenia i pokaż, co potrafisz.