e-Pulpit24 – praca w chmurze

e-Pulpit24 – praca w chmurze

Czym jest praca w chmurze?

Praca w chmurze obliczeniowej oznacza pracę z aplikacjami lub usługami, udostępnianymi przez internet, w odróżnieniu od tradycyjnych aplikacji instalowanych lokalnie na komputerze.

Różnica z tradycyjną aplikacją jest taka, że praca w chmurze odbywa się na serwerze, a właściwie w sieci serwerów znajdujących się w jakimś centrum obliczeniowym. Oznacza to, że nasze pliki z danymi trzymane są nie na naszym komputerze, ale na zdalnym serwerze. Również wszelkie przetwarzanie wprowadzanych przez nas danych odbywa się w chmurze zamiast na naszym komputerze.

Dzięki trzymaniu danych w chmurze jak np. e-Pulpit24, mamy do nich dostęp z każdego komputera podłączonego do internetu. Oznacza to, że nie musimy przenosić plików między komputerami oraz pamiętać, która wersja pliku jest ostatnia. Wszystkie pliki znajdują się na serwerach w chmurze, a komputery służą tylko jako punkty dostępu do chmury.

komputer w chmurze

Idealne zastosowanie chmury w firmie.

Wszystkie firmy mogą korzystać z narzędzi umożliwiających zespołom pracę w dowolnym miejscu. Pocztę e-mail i wszystkie ważne dokumenty można przekazywać do chmury i je tam zapisywać. Cała praca może więc odbywać się w chmurze. Udostępnianie plików to kolejny ważny składnik mobilnego obszaru roboczego.

Każda firma powinna dysponować kopiami plików — nigdy nie wiadomo, które dokumenty lub wiadomości e-mail okażą się cenne. Stare systemy kopii zapasowych korzystały z taśm lub dysków fizycznych, które po zapełnieniu należało przetransportować na przykład do innego budynku. Magazyn w chmurze zapewnia niezawodne i wygodne tworzenie kopii zapasowych plików praktycznie bez wysiłku.

Czasami zespołowi IT potrzebne jest środowisko kontroli jakości na potrzeby testowania nowej aplikacji lub linii produktów. Można wtedy użyć chmury, aby zaoszczędzić pieniądze i ograniczyć nakład pracy. Chmura pozwala zespołowi testować czas ładowania i uruchamiać symulacje mające na celu ustalenie, jak aplikacja zadziała w czasie rzeczywistym.

Chmura umożliwia hostowanie ulubionych aplikacji biznesowych, co pozwala zespołom pracować w dowolnym miejscu i o każdej porze. e-Pulpit24 umożliwia hostowanie różnych aplikacji biznesowych, m.in. Rachmistrz w chmurze, Comarch ERP Optima w chmurze, Asseco Wapro oraz inne służących do zarządzania relacjami z klientami.

Zrób krok w przyszłość pełną korzyści. Zapraszamy do hostingu e-Pulpit24.pl