Reklama Google Ads

Reklama Google Ads

Reklamy Google

Reklamy Google Ads to efektywne i zaawansowane narzędzie w przestrzeni marketingu PPC (Pay Per Click) w internecie. Reklamy wyświetlają się w ekosystemie Google Ads, czyli w wyszukiwarce Google oraz na tzw. stronach partnerów Google (ponad 2 mln wydawców). Przybierają one różne formaty, zależnie od typu kampanii i przyjętej strategii marketingowej.

Kampania w Google pozwala na dotarcie do szerokiego spectrum użytkowników w internecie. Możemy ich dowolnie segmentować ze względu na płeć, wiek oraz przychód gospodarstwa domowego – co pozwala na precyzyjniejszy dobór odbiorców reklamy. Dodatkowo reklamy kierować można na konkretną lokalizację oraz wyświetlać je o dowolnej godzinie, uwzględniając konkretne zapytania i zachowania użytkowników – stwarzając znaczną przewagę nad innymi formami reklamowymi w internecie.

Reklama tekstowa Google Ads

W reklamach tekstowych Google kierowanych na słowa kluczowe docieramy do najbardziej zaangażowanych użytkowników, gdyż treści reklamowe wyświetlą się użytkownikom, którzy wpiszą w wyszukiwarkę pożądaną frazę. Tacy użytkownicy oczekują idealnie dopasowanych reklam i zawartości witryny pod ich oczekiwania związane z wyszukiwanym hasłem.

Reklama graficzna Google Ads

Reklamy graficzne w sieci reklamowej Google pozwalają na skuteczne ich kierowanie kontekstowe i behawioralne w internecie. Dzięki ogromnemu zasięgowi reklam są idealnym narzędziem marketingowym do zwiększenia świadomości marki lub usługi w internecie. Opierają się one na emisji banerów graficznych na dowolnych stronach i portalach partnerów Google.
Jej główne zalety to relatywnie tanie pozyskanie kliknięcia i brak opłat za wyświetlenie reklamy użytkownikowi i możliwość precyzyjnego targetowania i retargetowania reklam.

reklama w internecie

Cele Google Ads

Dzięki elastyczności reklam Google Ads, można dowolnie modyfikować cele kampanii, zależnie od Twoich obecnych potrzeb i oczekiwań i budżetu reklamowego. Dzięki systemowi reklamowemu Google – w stosunkowo krótkim czasie wygenerujemy większy ruch na Twoją stronę internetową, pozyskując zaangażowanych użytkowników. Dzieje się tak, ponieważ Twoja strona będzie się wyświetlać nad bezpłatnymi wynikami wyszukiwań, zdobywając w ten sposób przewagę nad częścią konkurencji.

Dlaczego warto?

Google Ads to rozbudowany system służący do publikacji reklam w Internecie. Dzięki ich zastosowaniu zaznaczysz obecność strony firmowej w wyszukiwarce Google, która jest najpopularniejszą wyszukiwarką w Internecie.

Powyżej wyników wyszukiwania pojawiają się linki sponsorowane, oznaczone jako reklama. Właśnie tam będzie wyświetlać się informacja o Twojej stronie internetowej, konkretnej usłudze lub produkcie. Nie musimy zatem czekać na efekty pozycjonowania strony.
Reklama Ads pozwala na precyzyjne określenie grup odbiorców. Dzięki temu daje gwarancję, że będzie ona klikana przez potencjalnie zainteresowanych klientów.