Co to jest hosting?

Co to jest hosting?

Co to jest hosting stron WWW?

Jest to usługa, która polega na udostępnieniu zasobów serwera przez usługodawcę dla poszczególnych stron. Hosting jest potrzebny, aby nasza strona mogła być widoczna o każdej porze dnia czy nocy. Na przykład, jeśli twoja strona zostanie umieszczona na twoim komputerze domowym lub firmowym i go wyłączysz to nikt nie będzie mógł wyświetlić twojej strony.

Dlatego istnieją firmy takie jak Bluserwer.pl , gdzie serwery działają przez całą dobę i nie musisz się martwić o działanie swojej strony.

Jaki hosting wybrać ?

Jeśli zdecydujemy się już na skorzystanie z hostingu to na co należy zwrócić uwagę przy wyborze usługi? Parametry hostingu, na które warto zwrócić uwagę:

- Uptime - czyli czas bezawaryjnego działania serwera wyrażony w procentach.

- Szybkość transferu - Od tego zależy jak szybko będzie się wyświetlać nasza strona.

- Pojemność - wybieramy w zależności ile stron czy filmów będzie na naszej stronie, będziemy też korzystać z maila pod domeną gdzie później może się okazać, że pojemność ma znaczenie.

- Bezpieczeństwo - firma musi mieć dobre zabezpieczenia gdy powierzamy im dane osobowe, w tym ochronę danych osobowych oraz dane klientów czy ich konta.

- Backup - należy zwrócić uwagę na jak długo wstecz firma oferuje kopię zapasową w przypadku utraty danych, jakie technologie wykorzystuję i czy oferuje pomoc techniczną w razie potrzeby.

Hosting współdzielony jest najtańszym hostingiem. Utrzymuje strony www i małe sklepy internetowe. Dla średnich i większych e-commerce polecamy hosting VPS oraz serwer dedykowany. Bluserwer oferuje również w pełni darmowy hosting o pojemności dyskowej 0,5 GB ! Można na nim umieścić małe strony www typu wizytówki. O bezpieczeństwie i zabezpieczeniach naszej serwerowni napisaliśmy na stronie Centrum danych.

Więcej informacji o serwerach VPS napisaliśmy w osobnym artykule: